Jak na klavír v pozdějším věku..

Jsem moc ráda, že se mi poslední dobou na výuku hry na klavír, ozývají i dospělí žáci. Většinou se dělí na dvě skupiny. Ti, co v dětství vůbec na nic nehráli a ti, co ano.

Většinou se lépe hraje těm, co jsou tou nepopsanou bílou tabulí. 🙂

Proč? Jednoduše řečeno, protože nemají srovnání, a tak se nesrovnávají. Nevyčítají si, proč hru na nějaký nástroj opustili, nemají špatné zkušenosti s minulým učitelem, stres z hudební nauky apod.

Nechápejte mě špatně. Pokud zkušenosti s výukou na nějaký nástroj máte a vnímáte to pozitivně a neblokuje vás to do další práce, tak je to skvělé.

Hodně dospělých si bohužel nějaké bloky vytváří, a to vesměs ze své špatné zkušenosti se Základní uměleckou školou už v dětství.

Tedy, co je podle mě nejdůležitější, abyste s klavírem v dospělosti nejen začali, ale také se na něj hrát skutečně naučili hrát ?

Motivace, vytrvalost a nevzdávat to při prvních neúspěších.

A se s tím vším svým dospělým studentům pomáhám.

Tak pokud jste dospělí a chcete s klavírem v dospělosti také začít, tak neváhejte a vyplňte kontaktní formulář v sekci kontakt https://blankafay.cz/kontakt/ a já se vám do dvou pracovních dnů ozvu s termínem konzultační hodiny. 🙂

Těším se na Vás.. 🙂

Blanka Fay

Blanka Fay
Mou životní láskou je hra na klavír, skládání písní a zpěv a jsem ráda, že tuto lásku mohu předávat dál. Můj příběh si přečtěte zde >>

E-book zdarma

Jak začít hrát na klavír a najít správného učitele

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.