Až si Bůh založí účet na Instagramu..

Někdy mne trápí mnoho věcí, které sama úplně neovlivním. Nejspíš na Vánoce nebude asi sníh. Nebude to dlouho trvat a místo k moři pojedeme k plastové hroudě, která se bude stále zvětšovat a kyslík bude jednou na příděl.

Dobře, trochu depresivní před Vánoci, ale říkám si, kam se to řítíme?

Klikáme na statusy na Facebooku, sdílíme, co se dá, vylepšujeme své životy na Instagramu a prezentujeme co? Své dokonalé životy, děti, partnery, úspěch, slávu, prestiž nebo peníze?

Dokonce už jsme zašli, tak daleko, že i Boha a víru prezentujeme jako lákavé zboží či fantastickou odlišnost, který ten druhý nemá a ani nezná.

Jenže, tady poprvé můžeme pěkně narazit. Víra v Boha je nezasloužený Boží dar a dovolím si tvrdit, že studium teologie z člověka Božího posla neudělá.

Boha totiž nemůžeme nějak oblbnout. Ani naší snahou, pracovitostí, pokrytectvím, touhou po slávě či moci.

On nás stvořil a on nás zná. A pokud ho chceme poznat a přiblížit se mu, tak musíme dle mé zkušenosti na duchovní kolena a prosit Pána o jeho milost a lásku. A on se nám dá poznat. 

Nikdo rád nepřizná, že je slabý a já nejsem jiná. Jenže, právě ty největší okamžiky mojí slabosti mi v životě pomohly poznat Pána Boha a jeho neskonalou lásku a milost.

Už zmizely modlitby typu Pane prosím o to či ono, ale přibylo více modliteb ve smyslu Pane Bože dej se mi více poznat a veď mne svým duchem.

Pokud si myslíte, že je víra v Boha pro slabochy, tak já vám to vyvracet nebudu. Bůh nám dal svobodnou vůli a pokud si myslím, že mne v životě naplní sláva, úspěch a peníze, tak se můžu celý život hnát tímto směrem.

Ale nic z toho mne nenaplní, aspoň já mám takovou zkušenost. Jenom Bůh nás může naplnit svojí láskou a pokojem.

Naši prázdnotu nezaplní ani jídlo, peníze, uznaní druhých či bezmezné nakupování.

Víte, proč někteří nemají rádi Vánoce či je úplně nesnášejí? Protože nějak všichni tušíme, že Vánoce nejsou o jídle a množství dárků.

Vánoce jsou svátkem pokoje a klidu. Svátkem příchodu Ježíše Krista, který se narodil v Betlémě.

Jeho fotku si o Vánocích na Instagram asi nedáme, ale pokud by si Bůh chtěl někdy založit účet, tak jeho by opravdu mělo smysl sledovat.

Jenže Bůh není sebestředný jako my lidé a svojí lásku nám nabízí skrytě a obnaženou od všech falešných pozlátek a filtrů.

Bůh nám nabízí svůj vztah a svojí lásku.

Svůj skutečný vztah, který na sociálních sítích nikdy nenajdeme..

Blanka Fay
Mou životní láskou je hra na klavír, skládání písní a zpěv a jsem ráda, že tuto lásku mohu předávat dál. Můj příběh si přečtěte zde >>

E-book zdarma

Jak začít hrát na klavír a najít správného učitele

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.