KDO JSEM

Dobrý den, ráda bych se vám představila.

Moje jméno je Blanka Fay a jsem písničkářka, textařka, skladatelka a klavíristka a v neposlední řadě učitelka hry na klavír.


Jak se můžete dočíst v mém příběhu, tak díky úrazu ruky byla moje cesta za hrou na klavír docela složitá, ale vytrvala jsem a díky zdolaným výzvám se snažím dobře pochopit každého malého nadšence, který ke mne s rodiči zavítá.

Oficiálně jsem studovala 17 let hru na klavír na českých Základních uměleckých školách, dále pak soukromých lekcích a to nejen hru na klavír, ale i zpěv a skladbu. Vystudovala jsem  Střední pedagogickou školu v Praze - hudební třída a Univerzitu J.A. Komenského - magisterský obor sociální a mediální komunikace - žurnalistika.

Celý život se věnuji hudbě a pochopila jsem jednu důležitou věc. Ne každý klavírista je dobrý pedagog a naopak. Klavírní pedagogové se často soustředí na určitou věkovou skupinu nebo hudební styl. Klasickou hudbu, jazz apod.

Náš státní vzdělávací systém, který začíná ZUŠ, pokračuje konzervatoří a končí HAMU apod. je v jednom směru vynikající. Vychovává špičkové hráče klasické hudby nebo souborové hry a pedagogy. 

Pořád však přijímá jen hrstku vyvolených a talentovaných. Jiný protipól hudebního vzdělávání u nás výrazně chybí a to hlavně i pro  amatérské muzikanty.

V praxi jsem potkala spoustu dospělých, které nějak ovlivnila ZUŠ a někdy i dost špatně. Nestíhali hudební nauku, nebavila je jen klasická hudba apod. Během své pedagogické praxe i muzikanského života jsem potkala hodně skvělých klavíristů, kteří dostudovali až nejdál. Petra Maláska, Petra Volného apod. A pak znám hodně muzikantů, kteří se "vykašlali" i na zušku a dnes jsou vynikající profesionálové třeba jako Václav Tobrman.

Ať už zvolíte pro své dítě jakoukoli hudební instituci, státní či soukromou, tak nejdůležitější je podle mého nejen odbornost pedagoga, ale jeho vztah k žákům a snaha se neustále odborně vzdělávat a hudebně na sobě pracovat.

HUDEBNÍ ŠKOLIČKA ONLINE

Moje hudební školička je takovým hudebním průřezem, který u nás výrazně chybí:

Nabídnout všem dětem se postupně hudebně rozvíjet, naučit základy hudební nauky a hry na klavír a pomoci jim nahlédnou do hudebního světa. Světa, který je bude bavit a rozvine citlivě jejich hudební předpoklady.

Hudební školička online nemá za cíl vychovat budoucí malé Mozarty, to ani během 2 měsíců není možné. Lidové písničky, přípravná hudební výchova, základy hudební nauky a hry na klavír..

To vše vám mohu v Hudební školičce online nabídnout. S těmito předpoklady můžete své děti s láskou seznámit s hudbou a následně je směrovat na takovou hudební státní či soukromou instituci, kterou jim vyberete.

Bez lásky k hudbě, klavíru a dětem však já ani vy, nezmůžeme nic.

A proto se  svou práci snažím dělat opravdu srdcem a s láskou.

A ti malí nadšenci, mi to vrchovatě vracejí..