V kolika letech má moje dítě začít hrát na klavír?

Tuto otázku si určitě klade většina rodičů a já jí od nich také často dostávám.

Výuka na klavír v Základní umělecké škole probíhá následovně. Mezi pátým až šestým rokem, může vaše dítě začít s hudební přípravkou.

Přípravka pomáhá dětem rozvinou základní hudební dovednosti, seznámí dítě s klavírem, děti se dále naučí noty a když jdou poté do prvního ročníku, tak už nejsou ze všeho vystrašení a mají dobré předpoklady pro další výuku.

I já ve své praxi pracuji s dětmi, kteří se zhruba od 4 do 6 let s klavírem a hudbou seznamují a práce s takto starými dětmi je velice specifická. Děti rádi zpívají, malují a postupně poznávají, co ten klavír a klávesy na něm vlastně umí.

Jistě jste už viděli na youtuebe extrémně talentované čtyřleté děti, kteří hrají klasickou hudbu na takové úrovni, že přemýšlíte, jestli s tím klavírem není už pro vaše dítě pozdě.

Tohle jsou opravdu výjimky a takto talentované děti cvičí denně a je opravdu otázka, jestli je pro jejich další život dobře.

Takže pokud máte doma pětileté či šestileté dítě, tak jste nic nezanedbali a můžete ho bez starostí svěřit pedagogovi, kterého si vyberete.

Já pracuji s dětmi od zhruba od 3 – 4 let, ale každé dítě je opravdu jedinečné.

Předškoláčci nadšené zpívají, malují a teprve se pokoušejí zkrotit své prstíky, aby ta klapka na klavíru opravdu něco zahrála.

Výhodou je u nich veliké nadšení, takže přijímají vše snadno a jsou velice dychtiví.

Jejich soustředí u klavíru se dá počítat kolem 10-15 minut, takže vše kolem hudby vnímají hlavně hrou.

Děti na prvním stupni už mají jemnou motoriku na takové úrovni, že je ruce už opravdu poslouchají. Je však potřeba trpělivosti a cvičení, něž malý klavírista začne nástroj opravdu ovládat.

Takže se nebojte a hurá na první hodinu klavíru nebo do mojí online hudební školičky, která je právě zaměřena na přípravnou hudební výchovu dětí od 3 do 6 let.

Těším se na vás..

Blanka Fay
Mou životní láskou je hra na klavír, skládání písní a zpěv a jsem ráda, že tuto lásku mohu předávat dál. Můj příběh si přečtěte zde >>

E-book zdarma

Jak začít hrát na klavír a najít správného učitele

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.