Hudební školička online od 3 do 6 let, má to vůbec smysl?

Dobrý den milí rodiče,

stále více se mne ptáte, zda je normální učit, tak malé děti online a proč Hudební školička od 3 do 6 let?

Nejprve vám odpovím trochu otázkou. Žijeme dnes v normální době? Bohužel nežijeme. Žijeme v době, která se za poslední dva roky velice proměnila a co je dnes normou, bylo před pár lety k vidění jen v apokalyptických filmech.

Mále děti jsou kouzelné a živá výuka je pro ně vždy nejlepší.

Takže, pokud máte za domem kvalitního učitele pro danou věkovou kategorii, nebojíte se covidu nebo toho, že se vaše dítko bude během celého procesu hrání – učení dusit v roušce, tak určitě běžte do živé výuky.

I já učím nejméně přes deset let živě a živá výuka je pro učitele mnohem jednodušší než výuka online, ať už výuka online face to face nebo výuka předtočená.

Současná doba je velice náročná a z mých zkušeností vyplývá, že pokud někdo nemůže chodit živě, ať už jsou důvody jakékoli, tak proč mu odepřít možnost dozvědět se o hudbě něco více. Zazpívat si, naučit se malovat noty a základy hry na klavír.

Samozřejmě u hudební školičky, která je koncipována pro děti od 3 do 6 let, abych nikoho nevylučovala, se předpokládá velká spolupráce rodičů při tomto procesu učení se hrou.

Školička bude předtočená a rozdělená na kratší celky, kdy děti budou moci zpívat, malovat a oťukávat, co je ten klavír vlastně zač. Ve facebookové skupině budete moci každý týden konzultovat to, čemu nerozumíte a já vám pak v každotýdenním webináři poradím, jak na to.

Neočekávejte však, že děti posadíte na 60 minut před obrazovku počítače a půjdete vařit večeři. 🙂

Vy jako rodič, se stáváte partnerem jeho hudebního vzdělávání.

Průvodcem jsem já, ale vy zvážíte, zda si zrovna pustit, naučit se a zazpívat písničku s paní učitelkou nebo nechat dítě písničku jen poslouchat, a k tomu mu vytisknout 1 stránku z hudebních omalovánek a nechat ho malovat sluníčka a postupně pak i notu celou.

I při živé výuce, kdy 4 leté děti běžně zkoušejí hrát písničky nejprve 1 prstem apod., nelze vše zvládnout na hodině a pod “ dohledem“ paní učitelky, i když je třeba úžasná.

Teprve systematická práce dítěte doma, kde jsou jeho pomocníky právě rodiče, rozhoduje, zda dítě bude do tajů hudby, písniček a klavíru postupně pronikat nebo zůstane u té 1 hodiny živé výuky a nikam dál se neposune.

Takže, milí rodiče, hudební školička není jen o paní učitelce, ale také o vás a jak na to, se dozvíte právě v hudební školičce.

Z praxe vím, že děti od 3 let do 4 let jsou špunti, kteří potřebují oporu rodiče a rádi napodobují své starší sourozence.

Na vašem zvážení je, zda do školičky přihlásíte nadšené 3 leté dítě nebo ještě počkáte a zkusíte to třeba s tím starším, čtyřletým. Běžně pracuji se sourozenci 4 a 5 let, kdy jeden sice trošku v něčem nestíhá, ale to, že se učí takhle spolu, je velice baví a naplňuje.

Nezapomeňte však prosím, že kromě dětského nadšení, mého pedagogického umu a vysvětlování, budete svým dětem velkým pomocníkem právě vy. 🙂

Doufám, že se podařilo trochu rozkrýt celý ten hudební proces učení se hlavně hrou a nadšením a již brzy si budete moc školičku objednat. 🙂

Zatím si můžete stáhnou ebook Jak začít hrát na klavír, 🙂 který je zdarma a pomůže vám osvětlit i proces hudebního vzdělávání v České republice, a to v sektoru státním i soukromém. eBook zdarma | blankafay.cz

Rovněž se přidejte do facebookové skupiny Hudební školička Blanky Fay 2022 online a dozvíte se jako první, kdy to vše vypukne. 🙂Hudební školička Blanky Fay 2022 online | Facebook

Přeji vám krásný den..

Blanka Fay

Blanka Fay
Mou životní láskou je hra na klavír, skládání písní a zpěv a jsem ráda, že tuto lásku mohu předávat dál. Můj příběh si přečtěte zde >>

E-book zdarma

Jak začít hrát na klavír a najít správného učitele

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.